Розв’язування задач за допомогою рівнянь
Тема
уроку. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.
Мета: освітня:
привчати учнів до поетапного самоконтролю і аналізу всіх елементів
розв’язування задачі за допомогою складання рівнянь; формувати вміння
аналізувати здобуті корені рівняння відповідно до умови задачі;
розвиваюча:
розвивати логічне мислення, вміння аналізувати ситуацію;
виховна:
виховувати рішучість і упевненість під час прийняття рішень, вміння
переборювати труднощі, формувати в учнів позитивний мотив навчання.
Тип уроку: засвоєння нових
знань.
Обладнання: підручник,
проектор і екран, роздавальний матеріал, плакати із висловами вчених.
Слайд 1.
Хід уроку
І.
Організаційний етап.
1. Привітання.
Любі діти!
Добрий день! Всім бажаю я вам, друзі, сил, натхнення на весь день.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
Налаштування їх на роботу.
Кожен
з вас приготувався.
На
перерві постарався.
Зробимо
в науку крок –
Розпочнемо
вже урок.
ІІ. Перевірка
домашнього завдання.
1. Аналіз самостійної роботи.
2. Взаємоопитування. Працюючи в парах, учні ставлять
один одному запитання за домашнім завданням.
ІІІ. Актуалізація
опорних знань.
Ще з курсу математики ви набули певного
досвіду складати буквені вирази, які виражають різноманітні залежності між величинами.
З метою успішного сприйняття навчального матеріалу на сьогоднішньому уроці,
слід активізувати такі знання і вміння: виконання арифметичних дій з дійсними
та раціональними виразами; складання виразів зі змінними, що відповідають
певній умові; записувати у вигляді рівності результат порівняння двох виразів.
Зараз проведемо невелике тренування, перетворюючи
залежності між величинами на мову математики. (Слайди 2,3)
Слайд 2.
Слайд 3.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Дуже багато типових ситуацій з нашого
побуту, наприклад, звичайний похід у магазин може обернутися необхідністю
розв’язати деяку задачу. А значну кількість цих задач набагато легше
розв’язати, склавши відповідне рівняння.
V. Повідомлення теми і мети уроку.
Відповідно
до загальної мети, кожен із вас повинен поставити перед собою цілі, над
досягненням яких буде працювати на сьогоднішньому уроці.
VІ.
Вивчення нового матеріалу.
Ми
навчилися розв’язувати рівняння, застосовуючи властивість перенесення доданків
з однієї частини рівняння в іншу, визначаючи невідому змінну. Це вміння будемо
застосовувати до розв’язування текстових задач. Як правило, задача являє собою
життєву ситуацію. Щоб розв’язати задачу, необхідно цю життєву ситуацію
перекласти на мову математики.(Слайд 4)
Слайд 4.
VІІ.
Засвоєння нових знань і вмінь.
Девіз: «Щоб виконати будь-яку справу,
Щоб в житті не пізнати невдач
У подорож відправимось сміло,
У світ розв’язування задач.»
Слайд 5
VІІІ.
Проведення фізкультхвилинки.
Трішки ми
попрацювали,
Сили наші підупали.
Треба нам би
відпочити –
Свої сили відновити.
Руки вгору, руки в
боки і ще декілька підскоків.
Руки вгору, руки
вниз – до навчання знов берись!
ІХ. Усвідомлення нового матеріалу.
1. Складання загальної схеми розв’язування задач за
допомогою рівнянь. (Слайд 6)
1)
Робота біля дошки.
б) Марійка
задумала число. Якщо це число зменшити на 3¾, то вийде 0,9. Яке число задумала Марійка?
2) Робота з підручником.
Самостійне виконання задач №№ 1276,
1280 по варіантах із взаємоперевіркою.
Х. Домашнє завдання. (Слайд 7)
Слайд 7.
ХІ. Підсумок уроку.
Відомий
математик Рене Декарт говорив: «Зацікавлений відшукує рідкості тільки для того,
щоб їм дивуватися, а допитливий для того, щоб пізнати їх і перестати
дивуватися.» Так будемо допитливими
Оцінювання учнів.
Дякую за увагу! До
побачення.
Коментарі
Дописати коментар